BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Noriu įspėti iš anksto: tai meilės istorija

Rugsėjis 17, 2010

Aš labai mėgstu kepinius su bananais. Kartą kepiau sveikuolišką pyragą su obuoliais ir bananais, kuriuo džiaugėsi net saldumynų nemėgstanti draugė. Šis bananų pyragas su kriaušėmis taip pat puikus - negali likti neparagavusi (-ęs) nors mažo gabalėlio. Jį galima patiekti karštą arba šaltą - atvėsusio pyrago skonis nė kiek ne prastesnis, truputį primena naminę duoną: minkštą, sodraus skonio, turinčią paslaptingų galių pakelti nuotaiką. Labai skanu gardžiuotis su karštu šokoladu šaltais rudenio vakarais, kol soduose supasi daug kriaušių. Jei mėgstate bananus, norite kažko jaukaus ir rudeniško, šis pyragas kaip tik jums.

Kai pašausite pyragą į įkaitintą orkaitę ir po namus ims sklisti saldus kvapas, pasidarykite puodelį arbatos ir sugrįžkite čia, papasakosiu žadėtą meilės istoriją, kaip susitikau savo antrąją pusę, savo nuostabųjį vyrą.

Turbūt jau taip buvo lemta, kad vieną šaltą balandžio 10 d. vakarą laikas sustojo ir aš sutikau savo gyvenimo meilę. Ar esate girdėję, jog drugelio sparnų plazdenimas Singapūre gali sukelti uraganą Šiaurės Karolinoje? Kitaip tariant, net ir, tariamai, nereikšmingi įvykiai gyvenime gali sąlygoti didelias permainas. Agnė (iš kito Lietuvos krašto) pakvietė mane į savo gimtadienį, kuris vyko šeštadienį. Aš sutikau atvažiuoti į jos šventę, vietoj to, kad ruoščiausi pirmadieniniui istorijos koliokviumui. Agnė per anglų kalbos paskaitas sėdėjo šalia manęs ir mes netrukus susidraugavome. Kai pagalvoji, mes ne tik įstojome į tą patį universitetą, patekome į tą patį anglų kalbos lygį, buvom paskirtos į tą pačią grupę, bet ir įsileidom viena kitą į savo gyvenimus.

Turbūt jau taip buvo lemta, kad vieną šaltą balandžio 10 d. vakarą laikas sustojo, kai, vos įėjus į salę, nepažįstamas vaikinas (dabar mano vyras) švelniai pabučiavo ranką. Man vienai, tik man vienai. Per kūną pasistiebę pirštų galiukais nubėgo šiurpuliukai, nes jo lūpų prisilietimas pažadino pilve užmigusius drugius. Pusbalsiu pasakiau - “Jei palietė tau ranką mano delnas, Ir jeigu nuodėmę aš padariau, - Šios lūpos, meilė piligrimai švelnūs, Nuplaus ją karštu bučiniu tuojau.” (Viena iš mano gyvenimo taisyklių: išmok savo mėgstamą kūrinį atmintinai. Maniškis ir yra V. Šekspyro “Romeo ir Džiuljeta”.) Visi nusijuokėm, o aš pagalvojau, kad šiltesnio žvilgsnio dar nesu mačiusi.

Turbūt jau taip buvo lemta, kad vieną šaltą balandžio 10 d. vakarą buvau kviečiama šokti be galo daug kartų, bet su į ranką pabučiavusiu vaikinu šokau tik vieną kartą. Jis priėjo prie manęs ir pasakė: “Šios dainos žodžiai labai gražūs” (Platters - Smoke Gets In Your Eyes). “Tikra tiesa, retai gali išgirsti šią dainą, manau, tiesiog privalome pašokti” - ištariau aš. Atrodė, jog iš vieno pasaulio perėjome į kitą, tokį, kuriame laikas neegzistuoja, kuriame nėra nei praeities, nei ateities, tik ta akimirka, kurioje mano pirštai pasiklydo jo plaukuose ir leidomės nešami melodijos. Jis žvelgė tiesiai man į akis, galėjau suskaičiuoti kiekvieną jo blakstienų virptelėjimą… bet pilve įsisiautėjo drugeliai, užsimerkiau, prisiglaudžiau arčiau. Žinojau, jei atsimerksiu, skruostais nuriedės karštos laimės ašaros. Ne todėl, kad jis buvo pirmas vyras, kurį įsimylėjau, o būtent todėl, kad po pirmosios pauglystės meilės, kurios nemokėjau tausoti, su juo aš vėl pasijutau pati žaviausia ir stebuklingiausia moteris pasaulyje. O ar ne apie tai mes visos slapčia svajojam…?

Turbūt jau taip buvo lemta, kad ankstyvą rytą po gimtadienio jis atėjo pas Agnę, jog lydėjo mane iki autobuso, jog aš juodu akių pieštuku ant istorijos konspektų užrašiau - “aš dar neturiu tavo telefono numerio”, ir lapą su užrašu priglaudžiau prie autobuso lango.

Kadangi jis buvo mano draugės draugas, už valandos gavau pirmąją jo žinutę. Turbūt jau taip buvo lemta, kad po trijų metų tapome vyras ir žmona, o vakar buvo du metai ir mėnesis, kai jaukioje medinėje Višakio  Rūdos bažnytėlėje prisiekėme amžiną meilę.

Ar prisimeni mūsų priesaikas, parašytas tą vakarą, kai sutikau būti Tavo žmona?

Aš prisiekiu, kad niekada nesudaužysiu Tavo širdies;

Aš prisiekiu, kad visada pasidalysiu varškės sūreliais;

Aš prisiekiu, kad naktimis valgysiu tavo keptus blynus, užmiršusi, kad egzistuoja kalorijos;

Aš prisiekiu, kad grįžęs po klajonių po pasaulį, visada rasi laukiančius namus, kurie kvepia cinamono arbata, o pusryčiams kepamas skaniausias omletas;

Aš prisiekiu, kad jei verksi, tai tik tada, kai būsi labai laimingas;

Aš prisiekiu, kad džiaugsiuosi su Tavim viskuo, kad gražu ir spalvinsiu tai, kas pilka.

Aš prisiekiu, jog būsiu Tavo Kis.

Ar ir jūsų puodeliuose atvėso arbata :) ?

Bananų pyragui, pasipuošusiam kriaušių puselėmis, reikės:

130 g kambario temperatūros sviesto

2/3 stiklinės cukraus

2 kiaušiniai

2 stiklinės miltų

4 prinokę bananai

3 kriaušės

1 šaukštelis kepimo miltelių

1/3 šaukštelio druskos

1. Sviestą išsukite su cukrumi, įmuškite po vieną kiaušinį, įdėkite miltus, kepimo miltelius, druską, šakute sutrintus bananus. Viską gerai išmaišykite.

2. Į skardą, išteptą sviestu, išdėliokite pusiau perpjautas nuluptas kriaušes. Ant viršaus sudėkite tešlą. Kepkite 200 C temperatūroje 50-60 min. Jei pyrago viršus gražiai pagelto, nepraėjus kepimo laikui, jį užklokite folija. Skanaus ir romantiško rudens savaitgalio :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

» Kategorijos: Gardūs receptai: pyragai ir keksai, Romantiškos idėjos

Komentarai (10) - “Noriu įspėti iš anksto: tai meilės istorija”

 1. Meb_Ledi: Rugsėjis 17, 2010 12:57

  Labai fainiai parašyta, pati mėgstu ką pagaminti [iš pyragų] tai reikės pamėginti tavo receptą. ;)

 2. Ieva: Rugsėjis 17, 2010 14:18

  :) Kaip džiugu skaityti. Džiugu, kad esat laimingi. Linkiu visą amžinybę būti kartu laimingiems :) Sutikti savo antrą sielos puselę yra nuostabu!!! Tikrai tikrai :)

 3. Žiu: Rugsėjis 17, 2010 22:13

  Labai gražu. Sveikinimai sukaktuvių proga!

 4. Avenante: Rugsėjis 18, 2010 16:07

  TAi… TAIP NEPAPRASTA… Džiaugiuos, net apsiverkiau iš to tokio netikrumo ;)

 5. Mukatanas: Rugsėjis 19, 2010 07:15

  Meb_Ledi, labai ačiū :) rašyta iš širdies į širdis.. jei išbandysi, duok žinoti, kaip pavyko :)

  Ieva, ačiū už tokius jaukius žodžius :) ir, ranką prie širdies pridėjus, sutinku, kad sutikti savo antrąją puselę stebuklinga :)

  Žiu, ačiū už sveikinimus :) gal gabalėlį pyrago su arbata?

  Avenante, labai ačiū už tokį nuoširdų ir tikrą komentarą. Ačiū labai :)

 6. Insolente.: Rugsėjis 22, 2010 17:42

  Skanu. Ir istorija, ir pyragas.
  Labai.

 7. Mukatanas: Rugsėjis 22, 2010 23:34

  Ačiū, Isolente :)

 8. Lina: Lapkritis 8, 2010 14:58

  Šį savaitgalį net 3 kartus kepiau šį pyragą, o jis iš lėkštės kiekvieną kartą dingdavo lygiai taip pat greitai :)

 9. Mukatanas: Lapkritis 9, 2010 14:35

  Lina, patvirtinai, kad pyragas tikrai magiškas :)ačiū, kad parašei, smagu žinoti ;)

 10. lady shoes: Rugsėjis 21, 2011 23:20

  You are so cool! I dont believe I have look into anything of this nature recently. So nice to find an person with a few authentic thoughts on this subject. Realy many thanks for starting this up. This great site is something which is really needed on the internet, people with a bit of originality. Great work for bringing something more challenging on the online world!

Rašyti komentarą
 • Naujausi komentarai

  • adrija.u: O koki raudonaji vyna geriausia rinktis siam padazui? ht...
  • Rima: Labai saunus receptas....
  • molis: nesamone negali gautis tokia skani tik nuo pienio sviesto al...
  • Alina: Na gi pagaliau pas mane gavosi nuostabi bulvių košė.. visos...
  • Edita: Sveiki, gavosi tikrai skanūs keksiukai. Tik kiek prisimatava...