BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip skinti kiekvieną dieną?

Lapkritis 8, 2010

Jau buvau užmiršusi, kaip nepaprasta graudžiai verkti, žiūrint filmą, ir kartu jausti įkvėpimą. Neturiu nieko prieš komedijas, tačiau dramos visada mane užburia gyvenimo prasmės klausimais, aistringa meile, vidiniais veikėjų gyvenimais ir romantikos paieškomis.

Labiausiai mėgstu filmus, kurie sujaukia asmeninį pasaulį. Ir niekaip negaliu atsikratyti polinkio ieškoti tokių filmų. Šį šeštadienį mano paieškos buvo itin sėkmingos - žavus ir šiek tiek ekscentriškas filmas: “Dead Poets Society”. Šiame filme anglų kalbos mokytojas John Kytingas (vienas geriausių Robino Williamso vaidmenų) konservatyvioje Veltono akademijoje moko savo auklėtinius pažinti gyvenimo ir poezijos grožį, mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka.

4 idėjos, kurios pagal John Kytingą, gali padėti išmokti skinti kiekvieną dieną:

1. GALVOTI SAVO GALVA ir klausti: iš kur atėjome? kas esame? kur einame? Žmogus išmoks gyventi ne tada , kai jo galva bus prikimšta karjerizmo tezių, o tada, kai išmoks būti laisvas, o svarbiausia būti savimi ir siekti savo troškimų.

“… mes skaitome ir rašome poeziją ne todėl, kad ji yra miela. Mes rašome ir skaitome poeziją, nes esame žmonijos nariai. O žmonija jaučia aistrą. Medicina, teisė, verslininkystė, inžinerija yra garbingi užsiėmimai ir būtini, palaikant gyvybę. Bet poezija, grožis, romantika, meilė - tai yra dalykai, dėl kurių mes gyvenam. O aš? O gyvenimas?… Atsakymas. Tu esi čia. Egzistuoja gyvenimas ir savo vietos gyvenime ieškojimas…Tu gali kurti savo poeziją. Apie ką bus Tavo eilėraštis?”

2. Į VISKĄ NUOLAT ŽVELGTI IŠ SKIRTINGŲ PERSPEKTYVŲ ir nepamiršti, jog yra daugybė skirtingų tos pačios problemos sprendimo būdų, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti netgi keisti ar kvaili, tačiau suteikti įkvėpimą. Jei galvosi, jog priėjai liepto galą ir elgsiesi vienodai kaip vakar, tavo gyvenimas nesikeis. Verčiau šiandien pat pakeisk požiūrį į situaciją, jei reikia, atsistok ant stalo ir …

“… Tu pamatysi, kad pasaulis iš čia visiškai kitoks. Netiki manimi? Pabandyk! Kai tik manai, kad žinai kažką, turi pažvelgti į tai kitu kampu, net jei tai neprotinga ar neteisinga. Tu privalai pabandyti!…”

3. STENGTIS SURASTI IR IŠREIKŠTI SAVO NUOMONĘ bei ją apginti. John Kytingas ragina auklėtinius mąstyti, kai jie skaito, o ne tik priimti kūrinių autorių tiesas; turėti savo balsą įvairiais klausimais. Nėra kada švaistyti laiko. Kuo įprastesnis bus mąstymas, tuo sudėtingiau bus jį pakeisti vėliau. Priimk sprendimus pats, būk atsakingas už save ir savo likimą. Galima rinktis kaltinti nepalankiai susiklosčiusias aplinkybes ar sunkią vaikystę, leisti už save nuspręsti televizijai, tėvams, laikraščiams arba kurti save ir skanauti gyvenimą. Savo viduje, mintyse ir rankose turi galią gyventi taip, kaip svajoji. Kurti save tokį žmogų, koks nori būti.

4. SKAITYTI POEZIJĄ ir leisti jai stebuklingai veikti.

“Mirę poetai buvo atsidavę gyvenimo esmės paieškai. Tokia fraze pradėdavome kiekvieną susitikimą. Suprantat, mes rinkdavomės senoje indėnų oloje ir paeiliui skaitydavome Thoreau, Whitman, Shelley; didžiuosius. Kai kurie savo eiles… Mes buvom romantikai. Mes ne tik skaitydavome poeziją, leisdavome jei tekėti liežuviais lyg medui. Sielos kilo aukštai į orą, moterys alpo, o dievai buvo kuriami, neblogas būdas praleisti vakarą, m?”

P.Širvys

Kai brendu naktimi

Aš nevertas
Švelnių
Tavo žodžių
Nei to ežero,
Pilno žvaigždžių.

Aš-
Toks vienas.
Velnioniškai
Vienas,
Pasiilgęs
Aušrinėje
Sodžiaus
Giedorių
Gaidžių

Aš nevertas,
Aš daug ko
Nevertas.
Amžinai,
Amžinai.
Neramus.

Ir ne vieną
Tave
Aš prisimenu
Kartais,
Kai brendu
Naktimi
Į tuščius
Ir nelaukiančius
Šaltus
Namus.

Tu tyra
Ir šviesi
Kaip Oginskio
Graudus
Polonezas.
Tu pabūk
Dar pabūk,
Ilgesy
Klajūne
Ugnele
Neišblėsus.

P. Širvio poezija nepaprastai mane paveikia. Jo eilėraščių žodžiai turi galią išsiveržti iš popieriaus ir paliesti sielą. Jei jaučiuosi surakinta, išlaisvinti. O jei liūdna - paguosti.

Šįkart visiškai paprastas receptas, kurio pagrindiniai akcentai: prancūziško batono riekelės su traškia plutele, Parmezano sūris, majonezas ir nusiteikimas “skinti dieną”. Šie sumuštinukai pagaminami labai greitai, o rezultatas stulbinantis.Tinka prie taurės gero vyno ir poezijos…

Taigi, 8 minimalistiniams sumuštinukams reikės:

Sviesto kepimo skardai ištepti

8 įstrižų prancūziško batono riekelių

4 - 8 gabalėlių dešros

8 šaukštų tarkuoto Parmezano sūrio

3 šaukštų majonezo

Įkaitinkite orkaitę iki 200º C. Kepimo skardą ištepkite sviestu. Smulkia burokine tarka sutarkuokite Parmezaną. Sutarkuotą Parmezną sumaišykite su majonezu. Ant 4 arba visų riekelių uždėkite po gabalėlį dešros - ištikimiems mėsytės mėgėjams. Ant viršaus po šaukštą Parmezano ir majonezo masės. Sumuštinius dėkite į įkaitintą orkaitę ir kepkite 8-9 min. Skanaus :)


Patiko (0)

Rodyk draugams

» Kategorijos: Gardūs receptai: papildomi patiekalai, Gardūs receptai: viliojantys pusryčių patiekalai, Gyvenimas čia ir dabar

Komentarai (7) - “Kaip skinti kiekvieną dieną?”

 1. matrica: Lapkritis 8, 2010 11:49

  Vienu momentu P. Širvys buvo pats mėgiamiausias poetas. Jis yra įrodymas, ką gali meilė - juk visi jo geriausieji eilėraščiai yra įkvėpti meilės tai pačiai merginai :)

 2. Eglė: Lapkritis 8, 2010 19:52

  ech, kaip netikėtai čia tas Širvys. Kažkada, pamenu, apsėsta jo manijos, ranka persirašiau visus eilėraščius :) o būtent šitas yra mano mėgiamiausias ir jau vienas iš nedaugelio, kurį lygi šiol moku atmintinai..
  P.S mieli sumuštinukai, kartais net nesusimąstom, kaip norisi būtent tokio paprastumo :)

 3. rednails: Lapkritis 8, 2010 20:13

  niekaip neprisijaukinu poezijos :( nesubrendau dar turbūt :)

 4. Mukatanas: Lapkritis 9, 2010 14:34

  Matrica, aš irgi vienu metu jį be galo dievinau, beveik visus eilėraščius mokėjau atmintinai. Ir dabar man jis vienas geriausių poetų - ak, tas jo poezijos lengvumas, kaip narkotikas.

  Egle, kaip smagu surasti bendraminčių,aš ir dar keletą atsimenu jo eilėraščių…kiekvieną vakarą prieš užmiegant skaitydavau, o galiausiai deklamuodavau :D Dėl paprastumo pritariu 100 proc.

  Rednails, o gal neatradai dar savo poeto, kurio eilės užkabintų sielos stygas?

 5. Simona: Lapkritis 30, 2010 15:01

  O sumuštinukai paprasti, bet labai skanūs :) tiesa, negavau prancūziško batono, bet tiko ir šviežias batonas iš vietinės kepyklėlės :)

 6. Mukatanas: Lapkritis 30, 2010 21:23

  Simona, manau, jie ir yra ypatingi tuo, kad tokie paprastučiai, bet labai labai skanūs. Aš irgi juos dažnai ruošiu ant paprasto batono, jei neturiu prancūziško ;)kartais dar pomidoro susmulkinto į sūrio mišinį įmaišau - irgi lb tinka :)

 7. women leather sandals: Rugsėjis 22, 2011 06:05

  My mate suggested I might like this web site. He was once totally right. This publish truly made my day. You will not imagine just how so much time I had spent seeking for this information! Thank you!

Rašyti komentarą
 • Naujausi komentarai

  • adrija.u: O koki raudonaji vyna geriausia rinktis siam padazui? ht...
  • Rima: Labai saunus receptas....
  • molis: nesamone negali gautis tokia skani tik nuo pienio sviesto al...
  • Alina: Na gi pagaliau pas mane gavosi nuostabi bulvių košė.. visos...
  • Edita: Sveiki, gavosi tikrai skanūs keksiukai. Tik kiek prisimatava...