BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ir dabar pasitikime Naujuosius Metus - kupinus dalykų, kurių niekada dar nebuvo

Sausis 2, 2011

“Ir dabar pasitikime Naujuosius Metus - kupinus dalykų, kurių niekada dar nebuvo.”

Rainer Marie Rilke

Artėja žiemos švenčių pabaiga, tuoj nupuošime eglutes, į dėžes sudėsime kalėdinius papuošimus, saugiai supakuosime girliandas, suvalgysime paskutinius meduolius ir po truputį sugrįšime į kasdieninį gyvenimą. Užuot liūdėję dėl to, pagalvokime apie galimybes, kurias dovanoja Naujieji metai. Juk “Gyvenimo banke” į kiekvieno sąskaitą buvo pervestos 365 dienos.

Naujieji Metai man patinka ne mažiau nei Kūčios ar Kalėdos. Žinojimas, kad turi įvykti kažkas nauja pripildo širdį vaikiško džiaugsmo, primena, kad gali pakeisti savo gyvenimą.

2010 m. išmokau gyvenimą vertinti kaip stebuklingą tvėrinį net ir sunkiausiomis dienomis. Praėję metai, kaip ir jūsų, buvo pilni gerų ir blogų dienų, ašarų ir juoko, nusivylimų ir magiškų atsitiktinumų. Bet visada stengiausi neužmiršti, kad kiekviena diena - tai dovana.

Artėjant žiemos švenčių pabaigai, kai į akis žvelgia nauji iššūkiai, visa, ko man reikia - tai kąsnelio maisto, pasotinančio sielą ir garuojančios arbatos su medumi. Jaukioje virtuvėje, prieš kalėdinę eglutę. Mano manymu, kalbant apie maistą, kuris pasotina ir sielą, neįmanoma apsieiti be šokolado ir naminių kepinių. Mažučiai keksiukai su šokolado gabaliukais ir džiovintais abrikosais būtent ir yra vienas iš tų skanėstų, kurie visada padeda atsipalaiduoti. Kas svarbiausia, nuotaiką pakelia ne tik šių keksiukų ragavimas, bet ir pats jų kepimas.

16 mažų tikrai labai skanių keksiukų reikės:

7 džiovintų abrikosų
50 g juodojo šokolado gabaliukų
22 valgomųjų šaukštų miltų
1 šauktelio kepimo miltelių
120 g sviesto
100 g cukraus
2 kiaušinių
200 ml grietinės

1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 C. Į formeles keksiukams kepti sudėkite popierinius kepimo krepšelius.

2. Dideliame dubenyje mediniu šaukštu išsukite kambario temperatūros minkštą sviestą iki purumo. Suberkite cukrų ir gerai išmaišykite. Įmaišykite kiaušinius ir grietinę.

3. Miltus ir kepimo miltelius persijokite į dubenį ir ištrinkite su minkšta sviesto, cukraus, kiaušinių ir grietinės mase.

4. Galiausiai įmaišykite susmulkintus džiovintus vaisius ir šokolado gabaliukus.

5. Tešlą vienodomis porcijomis sudėliokite į kepimo krepšelius. Kepkite 18-20 minučių, kol dailiai parus. Paskui ištraukite iš orkaitės ir atvėsinkite ant metalinių grotelių.

Patiko (0)

Rodyk draugams

» Kategorijos: Gardūs receptai: tirpstantys burnoje keksiukai

Komentarai (4) - “Ir dabar pasitikime Naujuosius Metus - kupinus dalykų, kurių niekada dar nebuvo”

 1. Karolina: Sausis 2, 2011 18:29

  Patiko man tavo citata :) Žinai aš jaučiu(tikiuosi), kad šie metai man žada daug :) Tik nežinia ko daugiau gero ar blogo.

 2. Asta: Sausis 2, 2011 21:43

  O, naujas įrašas! Jau vakar tikrinau, ar vis dar nėra naujų įrašų, pasigedau :)

 3. Viktorija: Sausis 3, 2011 00:54

  Sima, sėkmės įveikiant naujus iššūkius! Ir džiaugsmingų bei spalvingų, atėjusių metų :)

 4. Mukatanas: Sausis 3, 2011 22:21

  Karolina, man ir ši citata kažkaip nepaaiškinamai ir maloniai įstrigo atmintyje. Aš visada tikiu, kad sausio pradžia yra ypač tinkama apmąstymams, ko tikiesi ir ko nori iš visų metų. Linkiu, jog Tavęs lauktų tokie gražūs dalykai, kad net problemos nesugebėtų jų užtemdyti ;)

  Asta, ak, kaip smagu sulaukti tokio komentaro, tikrai maloniai paglosto širdelę. Man taip gera sugrįžti…O prie to tikrai prisidedi Tu ;) Ačiū labai :)

  Viktorija, nedėkosiu, kad išsipildytų Tavo palinkėjimai, o aš tikrai noriu, kad išsipildytų :)Tik pasakysiu ačiū, kad esi ;)

Rašyti komentarą
 • Naujausi komentarai

  • adrija.u: O koki raudonaji vyna geriausia rinktis siam padazui? ht...
  • Rima: Labai saunus receptas....
  • molis: nesamone negali gautis tokia skani tik nuo pienio sviesto al...
  • Alina: Na gi pagaliau pas mane gavosi nuostabi bulvių košė.. visos...
  • Edita: Sveiki, gavosi tikrai skanūs keksiukai. Tik kiek prisimatava...