Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-11-08

Kaip skinti kiekvieną dieną?

Publikuota: Gardūs receptai: papildomi patiekalai, Gardūs receptai: viliojantys pusryčių patiekalai, Gyvenimas čia ir dabar

Jau buvau užmiršusi, kaip nepaprasta graudžiai verkti, žiūrint filmą, ir kartu jausti įkvėpimą. Neturiu nieko prieš komedijas, tačiau dramos visada mane užburia gyvenimo prasmės klausimais, aistringa meile, vidiniais veikėjų gyvenimais ir romantikos paieškomis.

Labiausiai mėgstu filmus, kurie sujaukia asmeninį pasaulį. Ir niekaip negaliu atsikratyti polinkio ieškoti tokių filmų. Šį šeštadienį mano paieškos buvo itin sėkmingos - žavus ir šiek tiek ekscentriškas filmas: “Dead Poets Society”. Šiame filme anglų kalbos mokytojas John Kytingas (vienas geriausių Robino Williamso vaidmenų) konservatyvioje Veltono akademijoje moko savo auklėtinius pažinti gyvenimo ir poezijos grožį, mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka.

4 idėjos, kurios pagal John Kytingą, gali padėti išmokti skinti kiekvieną dieną:

1. GALVOTI SAVO GALVA ir klausti: iš kur atėjome? kas esame? kur einame? Žmogus išmoks gyventi ne tada , kai jo galva bus prikimšta karjerizmo tezių, o tada, kai išmoks būti laisvas, o svarbiausia būti savimi ir siekti savo troškimų.

“… mes skaitome ir rašome poeziją ne todėl, kad ji yra miela. Mes rašome ir skaitome poeziją, nes esame žmonijos nariai. O žmonija jaučia aistrą. Medicina, teisė, verslininkystė, inžinerija yra garbingi užsiėmimai ir būtini, palaikant gyvybę. Bet poezija, grožis, romantika, meilė - tai yra dalykai, dėl kurių mes gyvenam. O aš? O gyvenimas?… Atsakymas. Tu esi čia. Egzistuoja gyvenimas ir savo vietos gyvenime ieškojimas…Tu gali kurti savo poeziją. Apie ką bus Tavo eilėraštis?”

2. Į VISKĄ NUOLAT ŽVELGTI IŠ SKIRTINGŲ PERSPEKTYVŲ ir nepamiršti, jog yra daugybė skirtingų tos pačios problemos sprendimo būdų, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti netgi keisti ar kvaili, tačiau suteikti įkvėpimą. Jei galvosi, jog priėjai liepto galą ir elgsiesi vienodai kaip vakar, tavo gyvenimas nesikeis. Verčiau šiandien pat pakeisk požiūrį į situaciją, jei reikia, atsistok ant stalo ir …

“… Tu pamatysi, kad pasaulis iš čia visiškai kitoks. Netiki manimi? Pabandyk! Kai tik manai, kad žinai kažką, turi pažvelgti į tai kitu kampu, net jei tai neprotinga ar neteisinga. Tu privalai pabandyti!…”

3. STENGTIS SURASTI IR IŠREIKŠTI SAVO NUOMONĘ bei ją apginti. John Kytingas ragina auklėtinius mąstyti, kai jie skaito, o ne tik priimti kūrinių autorių tiesas; turėti savo balsą įvairiais klausimais. Nėra kada švaistyti laiko. Kuo įprastesnis bus mąstymas, tuo sudėtingiau bus jį pakeisti vėliau. Priimk sprendimus pats, būk atsakingas už save ir savo likimą. Galima rinktis kaltinti nepalankiai susiklosčiusias aplinkybes ar sunkią vaikystę, leisti už save nuspręsti televizijai, tėvams, laikraščiams arba kurti save ir skanauti gyvenimą. Savo viduje, mintyse ir rankose turi galią gyventi taip, kaip svajoji. Kurti save tokį žmogų, koks nori būti.

4. SKAITYTI POEZIJĄ ir leisti jai stebuklingai veikti.

“Mirę poetai buvo atsidavę gyvenimo esmės paieškai. Tokia fraze pradėdavome kiekvieną susitikimą. Suprantat, mes rinkdavomės senoje indėnų oloje ir paeiliui skaitydavome Thoreau, Whitman, Shelley; didžiuosius. Kai kurie savo eiles… Mes buvom romantikai. Mes ne tik skaitydavome poeziją, leisdavome jei tekėti liežuviais lyg medui. Sielos kilo aukštai į orą, moterys alpo, o dievai buvo kuriami, neblogas būdas praleisti vakarą, m?”

P.Širvys

Kai brendu naktimi

Aš nevertas
Švelnių
Tavo žodžių
Nei to ežero,
Pilno žvaigždžių.

Aš-
Toks vienas.
Velnioniškai
Vienas,
Pasiilgęs
Aušrinėje
Sodžiaus
Giedorių
Gaidžių

Aš nevertas,
Aš daug ko
Nevertas.
Amžinai,
Amžinai.
Neramus.

Ir ne vieną
Tave
Aš prisimenu
Kartais,
Kai brendu
Naktimi
Į tuščius
Ir nelaukiančius
Šaltus
Namus.

Tu tyra
Ir šviesi
Kaip Oginskio
Graudus
Polonezas.
Tu pabūk
Dar pabūk,
Ilgesy
Klajūne
Ugnele
Neišblėsus.

P. Širvio poezija nepaprastai mane paveikia. Jo eilėraščių žodžiai turi galią išsiveržti iš popieriaus ir paliesti sielą. Jei jaučiuosi surakinta, išlaisvinti. O jei liūdna - paguosti.

Šįkart visiškai paprastas receptas, kurio pagrindiniai akcentai: prancūziško batono riekelės su traškia plutele, Parmezano sūris, majonezas ir nusiteikimas “skinti dieną”. Šie sumuštinukai pagaminami labai greitai, o rezultatas stulbinantis.Tinka prie taurės gero vyno ir poezijos…

Taigi, 8 minimalistiniams sumuštinukams reikės:

Sviesto kepimo skardai ištepti

8 įstrižų prancūziško batono riekelių

4 - 8 gabalėlių dešros

8 šaukštų tarkuoto Parmezano sūrio

3 šaukštų majonezo

Įkaitinkite orkaitę iki 200º C. Kepimo skardą ištepkite sviestu. Smulkia burokine tarka sutarkuokite Parmezaną. Sutarkuotą Parmezną sumaišykite su majonezu. Ant 4 arba visų riekelių uždėkite po gabalėlį dešros - ištikimiems mėsytės mėgėjams. Ant viršaus po šaukštą Parmezano ir majonezo masės. Sumuštinius dėkite į įkaitintą orkaitę ir kepkite 8-9 min. Skanaus :)


Patiko (0)


Atgal į: Kaip skinti kiekvieną dieną?